פרסום ושיווק דיגיטלי

בעבר, על מנת להצליח לפרסם ולשווק עסקים ביעילות היה צורך בתקציבים שמנים ובקשרים לאנשי מפתח בתעשיית הפרסום. כיום, האינטרנט הפך לחלק מרכזי בעולם הפרסום והשיווק והוא מאפשר פרסום ושיווק דיגיטלי יעיל שמספק תוצאות טובות. מהו פרסום ושיווק דיגיטלי וכיצד מבצעים אותו? המאמר הבא הוא בשבילכם.

מהו פרסום ושיווק דיגיטלי?

פרסום ושיווק דיגיטלי הוא מושג המתייחס לתוכנית שיווק לעסקים באינטרנט. תוכנית השיווק היא בעלת מטרה, תקציב וכלים שונים עלממה מורכב פרסום ושיווק דיגיטלי מנת שתהיה יעילה ואפקטיבית ככל הניתן.

עולם השיווק באינטרנט הולך ומתרחב בכל יום שעובר. מגוון הכלים המאפשרים פרסום ושיווק דיגיטלי יעיל ממשיכים להתרבות כך שהם מתאימים עצמם לצרכי הגולשים והעסקים.

פרסום ושיווק דיגיטלי יכול להתבצע בכל אחד מאמצעי המדיה הדיגיטליים ביניהם סרטוני וידאו שיפורסמו ביוטיוב, פרסומים ברשתות החברתיות, פרסומים ממומנים בגוגל, ברשתות החברתיות, באתרים שונים ועוד.

חשוב לקחת בחשבון שיש לבחור את האמצעי בו נפרסם את הקמפיין הדיגיטלי באופן טוב על מנת שיתרום לחשיפה של העסק שלנו באופן המיטבי ביותר. לדוגמא, אינסטגרם היא רשת חברתית עם קהל בעל אופי צעיר. לכן, אם העסק שלכם פונה לקהל בגיל השלישי, פרסום באינסטגרם לא יעבוד באופן היעיל ביותר עבורכם.

כיצד מבצעים פרסום ושיווק דיגיטלי?

על מנת להצליח לבצע באופן יעיל ומדויק פרסום ושיווק דיגיטלי, צריך לבנות קמפיין מוצלח. לשם כך יש לעקוב אחר מספר שלבים מרכזיים-

 1. הגדרת מטרה – הדבר הראשון שיש לעשות על מנת לבנות קמפיין מוצלח הוא להגדיר את מטרת הקמפיין. מטרת הקמפיין יכולהכיצד מתבצע שיווק או קידום דיגיטלי לנוע סביב מספר אפשרויות כמו להפנות את הגולשים לחשבון העסק, להפנות אותם לאתר, להפנות אותם ליצירת קשר, להפנות אותם לרכישה אונליין ועוד. הגדרת הקמפיין חייבת להיות ספציפית וממוקדת על מנת שהפרסום והשיווק הדיגיטלי יהיו יעילים ויביאו לתוצאות הרצויות. כאשר תגדירו נכון את קמפיין המטרה תוכלו לעקוב אחר הקמפיין ולהבין האם הוא עובד ביעילות או שיש לשנות דברים. בלי הגדרת מטרה או עם הגדרת מטרה לא נכונה, יהיה לכם קשה לעקוב אחר הפרסום ולהבין אם הוא יעיל. כמו כן, מטרת הקמפיין תאפשר לכם לבחור כפתור הנעה לפעולה שיניע את הגולשים לביצוע הפעולה הנדרשת.
 1. הגדרת קהל היעד – אחד היתרונות המרכזיים לפרסום באינטרנט הוא היכולת למקד את קהל היעד שלכם ולהגדיר אותו באופן מדויק. זהו גם שלב חשוב בבניית קמפיין לפרסום ושיווק דיגיטלי. תחילה חשבו מי קהל היעד שלכם? למי מתאים המוצר שלכם או השירות שאתם מספקים? למי העסק שלכם פונה? לדוגמא, אם אתם עסק לכלי עבודה, אתם פונים בעיקר לגברים ולכן אין סיבה שתגיעו לנערות בגילאי העשרה.
  בהגדרת קהל היעד חשוב מאוד להקפיד על מיקוד הקהל ולא להסתפק בהגדרות כלליות. ככל שהגדרת קהל היעד תהיה ספציפית יותר, כך התוצאות של פרסום ושיווק דיגיטלי יהיה אפקטיביות יותר. את קהל היעד הגדירו לפי פרמטרים כמו גיל, מין, מצב כלכלי, השכלה, מצב משפחתי, מוצא, דת ואדיקות דתית, הרגלי צריכה, סגנון חיים ועוד.
 1. הגדרת תקציב – כחלק מבניית קמפיין לפרסום ושיווק דיגיטלי, עליכם להגדיר את התקציב אותו תהיו מוכנים לשלם על הפרסום. בעקרון אין גבול לכמות הכסף שניתן להוציא על פרסום ושיווק דיגיטלי, לכן ההחלטה היא שלכם. קחו בחשבון שלא צריך סכומים מטורפים על מנת להצליח לפרסם באופן יעיל.לאחר הגדרת התקציב עליכם לקחת בחשבון שלושה פרמטרים שונים שיעזרו לכם להבין את התקציב הנדרש בצורה טובה יותר ולערוך שינויים בהתאם לנדרש. שלושת הפרמטרים הם-
 • כמה זמן יימשך תהליך הפרסום והשיווק הדיגיטלי?
 • באיזו תדירות תבצעו את הפרסום והשיווק הדיגיטלי?
 • באילו ערוצי אינטרנט תבצעו את הפרסום והשיווק הדיגיטלי?
 1. הגדרת מסר – לבסוף, חשבו מה המסר שאתם רוצים להעביר ללקוחות בפרסום ושיווק דיגיטלי. אל תקלו ראש בכך, מדובר במשימה מורכבת שמצריכה מכם להיכנס לראש של הלקוחות הפוטנציאליים שלכם ולהבין כיצד תוכלו לעניין אותם בצורה הטובה ביותר. נסו לבחור מסר שאתם עומדים מאחוריו ויכולים להעביר אותו בצורה מקורית וייחודית. תדמית העסק היא אחד הדברים החשובים ביותר בעולם העסקים. לכן, נסו לייצר תדמית טובה שתשאיר רושם טוב ותישאר אתכם לזמן ארוך.

פרסום ושיווק דיגיטלי – למה דווקא באינטרנט?

בעבר, פרסום ושיווק עסקים, היה מצריך משאבים. אם היית עסק קטן בלי תקציבים שמנים ובלי קשרים לאנשי המפתח בתעשייה כנראהמה היתרונות עבור העסק בפרסום ושיווק דיגיטלי שהיית נדחק לשוליים ונאלץ להסתפק בשיווק מפה לאוזן של הלקוחות. היה קשה מאוד להיחשף ללקוחות פוטנציאליים נוספים והפרסום היה מצומצם רק למי שמכיר את העסק שלכם. פלטפורמות הפרסום היחידות היו העיתונים, פרסומות הטלוויזיה ושלטי החוצות. למזלנו, כיום המצב השתנה, האינטרנט הוא אחד הערוצים המרכזיים והיעילים ביותר לפרסום עסקים והוא מאפשר לעשות זאת ביעילות.

פרסום ושיווק דיגיטלי מאפשרים מספר יתרונות שונים –

 • קשר ישיר ללקוח- אחד הדברים החשובים ביותר בפרסום ושיווק של עסקים הוא ליצור קשר ישיר עם הלקוח. פרסום ושיווק דיגיטלי מאפשר לנו לעשות זאת בצורה יעילה וחכמה מאוד. על יד האינטרנט, הלקוחות יכולים ליצור קשר עם בעלי העסקים בקלות, לתת ביקורת על שירות לא טוב שקיבלו או על מוצר לא תקין. בעל העסק יכול לחזק קשרים עם לקוחות קיימים, ללמוד על הצרכים שלהם, להבין כיצד למשוך לקוחות פוטנציאליים וכיצד להרחיב את מעגל הלקוחות שלו באופן היעיל ביותר.
 • נגישות- אחד היתרונות המרכזיים ביותר באינטרנט הוא הנגישות שלו. לעומת ערוצי פרסום אחרים, האינטרנט נגיש לכולם, בכל זמן ובכל מקום. פרסום ושיווק דיגיטלי הפך את העסק לנגיש ללקוח ולהפך. בזכות הנגישות בעלי העסקים יכולים להעניק שירות טוב יותר ללקוחות שלהם. במידה והגולש מתעניין במוצר שלכם הוא יכול לפעול באופן מידי ולבצע רכישה, להגיב ועוד. ניתן להוסיף לאתרי העסק צ'אט פתוח שמאפשר ללקוחות ליצור קשר מהיר ונוח. נגישות הלקוח לעסק בכל זמן ובכל מקום הפכה את הפרסום והשיווק הדיגיטלי לאפקטיבי יותר מכל שיטות הפרסום האחרות.
 • קהל יעד- אחד הדברים היעילים ביותר בפרסום באינטרנט הוא האפשרות למקד את קהל היעד. כאשר מפרסמים על ידי עיתונים, פרסומות בטלוויזיה או שלטי חוצות לא בוחרים למי יגיע התוכן. על ידי כך, אנחנו מבזבזים משאבים על אנשים שלא בהכרח מתאימים למוצר שלנו ולעסק שלנו ולא בהכרח מגיעים למי שכן. פרסום ושיווק דיגיטלי מאפשר לבעלי העסקים להחליט למי הפרסום יגיע ולמי לא. כך ניתן לבחור את קהל היעד של המוצר שלנו על ידי פרמטרים שונים כמו גיל, מין, תחביבים, אזור מגורים, שפה ועוד. לדוגמא, אם אתם עסק לכלי עבודה, תוכלו לבחור שקהל היעד שלכם יהיה גברים בגילאי 25 עד 60.
 • מעקב אחר נתונים- פרסום ושיווק דיגיטלי מאפשר מעקב אחר נתוני הפרסום. על ידי מעקב אחר נתונים אתם יכולים להבין האם הפרסום יעיל ואם לא כיצד כדאי לשנות אותו. על ידי מעקב אחר נתונים תוכלו לראות כמה כניסות נעשו לאתר שלכם, כמה אנשים הצטרפו לדף הפייסבוק שלכם, כמה אנשים לחצו על המודעה שלכם, באילו שעות המודעה אפקטיבית יותר, האם יש מין מסוים שמושפע מהפרסום יותר מהשני ועוד. על ידי מעקב אחר נתונים תוכלו לשפר ולייעל את הפרסום שלכם על מנת להניב תוצאות טובות יותר.
בניית אתרים לעורכי דין
בניית אתרים

בניית אתרים לעורכי דין

בעידן של היום, אם אתה לא נמצא באינטרנט אתה לא קיים. כל עורך דין צריך אתר שיגרום לו לבלוט מעל המתחרים שלו, ויעזור לו באיתור

חברת קידום אתרים בגוגל
בלוג

חברת קידום אתרים בגוגל

חברת קידום אתרים בגוגל ההיא חברה שתחום ההתמחות שלה הוא להוביל את האתר שלכם לראש מנוע החיפוש של גוגל. מדובר על מלאכה לא פשוטה בכלל

בניית אתרים לאמנים
בניית אתרים

בניית אתרים בדרום

כל עסק צריך אתר אשר יציג אותו כראוי, על מנת לגדול ולהתפתח ולזכות להכרה. עסק מצליח הוא עסק אשר יגיש את כלל שירותיו ללקוחותיו, וללקוחות

חברות קידום אתרים ברשתות חברתיות
בניית אתרים

בניית אתרים ואפליקציות

כל עסק צריך אתר אשר יציג אותו כראוי, וכן אפליקציה ייעודית, על מנת לגדול ולהתפתח ולזכות להכרה. עסק מצליח הוא עסק אשר מנגיש כלל שירותיו

חברת קידום אתרים בגוגל
בניית אתרים

בניית אתרים למסעדות

עסקים, בפרט עסקי מסעדות, צריכים אתר אשר יציג אותם כראוי, אשר ינגיש ויגיש את שירותיהם ללקוחות ולקוחות פוטנציאליים על מגש, תרתי משמע. האתר יתאר את

באילו פלטפורמות אפשר לבנות אתר אינטרנט לבד
בניית אתרים

קורס בניית אתרים באינטרנט

כל עסק צריך אתר אשר יציג אותו, ינגיש אותו ואת שירותיו, יתאר את פרטיו בצורה הטובה ביותר. מדובר בצורך הכרחי עבור כל עסק, ועל כן

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:

מבצע מיוחד לבאים דרך האתר

עיקרי הדברים: