ספק לידים

מה בעמוד זה?

ספק לידים הוא חברה או עסק מסוים שתפקידם הוא לייצר לידים לעסקים במגוון תחומים ופלטפורמות שונות. עסקים שמעוניינים להרחיב את מעגל הלקוחות שלהם יכולים לרכוש לידים מספקי הלידים בהתאם לתחום הרלוונטי להם.

ספק לידים

מה זה ליד?

כאשר עסק מפרסם את עצמו באינטרנט או בכלל, הוא מאפשר ללקוחות המתעניינים בו להשאיר פרטים ליצירת קשר על מנת לקבל פרטים נוספים על המוצר או השירות בו התעניין. פרטי הקשר שהלקוחות משאירים מהווים למעשה לידים. הלידים כוללים בדרך כלל את שמם ופרטים ליצירת קשר, כגון מספר טלפון או כתובת דוא"ל.

יש להבחין בין לידים חמים לבין לידים קרים. ההבחנה נעשית בהתאם לרמת ההתעניינות של הלידים בעסק. לידים שבהם הלקוחות הפוטנציאליים מציגים התעניינות רצינית בעסק, במוצר או בשירות שהעסק מציע, נקראים "לידים חמים". לידים כאלה הם לידים שלעסק יש סיכוי גבוה יותר לסגור איתם עסקה. לעומתם, לידים שהביעו בעסק רמת עניין נמוכה יחסית או לידים שהופקו מרשימת לקוחות פוטנציאליים בלי קשר להבעת התעניינות מצידם, נקראים "לידים קרים". עם לידים קרים, הסיכוי לסגירת עסקה הוא נמוך יותר.

ספק לקניית לידים

כפי שציינו, ספק לידים הוא חברה או עסק שמתמחה ביצירת לידים בתחומים שונים ומשווק אותם לעסקים מתאימים. לדוגמה, ייצור הלידים עשוי להתבצע בתחום שיפוץ הבית, אינסטלציה או חשמל, בתחומים כמו מחזור ברזל, התקנת לוחות סולאריים ובעוד תחומים רבים. הלידים נוצרים בעזרת שיטות שונות. בעולם של היום האינטרנט הוא הכלי היעיל ביותר לשיווק עסקים, ליצירת לידים ולמכירתם לעסקים מתאימים. הסיבה לכך היא שבאינטרנט, הלקוחות מסוגלים לזהות את הפרסום ולפעול באותו הרגע, כך שהם יכולים להשאיר פרטים או אף לבצע רכישה מקוונת. 

תהליך מכירת לידים

הגדירו מהו ליד. החליטו האם ליד שלא מעוניין בשירות של העסק שלכם עדיין נחשב כליד או לא. 
בררו האם מדובר בליד מקורי או בליד ממוחזר. ליד מקורי נמכר ללקוח אחד בלבד וליד ממוחזר נמכר ליותר מלקוח אחד. יש מוכרי לידים שמשווקים את הלידים למספר עסקים באותו תחום, גם אם הם מתחרים, ולכן חשוב לברר זאת מראש.
בדקו כיצד הלידים הופקו. בדרך כלל לידים מופקים על ידי הרצת קמפיינים. ישנם מקרים בהם ספק לידים מריץ קמפיינים מתחרים לעסק. לכן, חשוב לבדוק זאת מראש כדי לוודא שאין התנגשות אינטרסים.
הגדירו מראש עבור מה יתבצע התשלום. קיימים מודלים שונים של מכירת לידים באינטרנט ועבור כל אחד מהם, התשלום יתבצע באופן שונה.

מודלים של מכירת לידים

כאשר קונים לידים מספק לידים חשוב להגדיר מראש את מודל התשלום המתאים. ישנם שני מודלים מרכזיים לתשלום עבור לידים, ואלה הם-

  • CPL (עלות ליד)- מדובר במודל בו נעשה תשלום עבור כל ליד שמסופק, בלי קשר לשאלה האם העסקה הושלמה או לא. כאשר ספק לידים משתמש במודל זה, הוא מקבל תשלום על כל ליד שהופנה ללקוח. זהו מודל פופולרי בעיקר בסחר המקוון.
  • CPA (תשלום לפי פעולה)- במודל זה, התשלום נעשה רק במקרה של הצלחת העסקה עם הליד. בכך התשלום מתבצע עבור כל פעולה מסוימת שבוצעה על ידי הליד, כגון רכישת מוצר או שירות. זהו מודל שנמצא דוגמתו בעיקר בסחר האלקטרוני ובעסקים שבהם העסקה מושלמת באופן מסוים.

כדי לבחור את המודל המתאים, חשוב לקחת בחשבון את מטרות העסק, את טבע התעשייה, ואת האיכות והמקוריות של הלידים שמסופקים. קיימים מודלים נוספים לתשלום, כמו תשלום עבור ביצוע פעולה או חלוקת אחוזים מעסקה שלמה.

היתרונות של ספק לידים 

ספק לידים הוא חלק משוק דינמי ומגוון. מכירת לידים מתבצעת על ידי מקדמי אתרים, מנהלי קמפיינים, יזמים ועוד. היתרון שבכך הוא שסיפוק לידים כולל הרבה פחות בלאגן לעומת ניהול לקוח ישיר. ניהול לקוח משלים דורש טיפול במורכבויות רבות ולקחת בחשבון פרמטרים מגוונים. אך עם מכירת לידים מוצלחת, העבודה פשוטה יותר וכוללת פחות מורכבויות וספקי הלידים משמשים כבוסים עצמאיים.

בנוסף, ספק לידים שניהל את עסקו בצורה נכונה יכול ליהנות מיתרון כלכלי ולהרוויח סכומים גבוהים. הם מתחילים עם הזכות הבלעדית להחזיק בנכס המטפח את הלידים, ויכולים ליהנות מהשווי שהם בנויים עליו. ספק לידים מצליח מבטיח ללקוחות את האיכות הגבוהה של הלידים שהוא מספק ולכן נחשב לשותף עסקי יעיל. יתרונות אלו משפיעים על הכדאיות והפוטנציאל הכלכלי של מכירת לידים באינטרנט, ויכולים לספק לספקי הלידים הכנסה משמעותית.

היתרונות של רוכשי לידים 

גם הרוכשים יכולים להנות ממספר יתרונות משמעותיים. בחירת מודל בו התשלום מתבצע רק עבור הצלחה מקנה להם סיכונים נמוכים, מאחר והם משלמים רק עבור הלידים שהם מצליחים להמיר לעסקאות, כפי שמוגדר על ידי הלקוח. בנוסף, הרכישה של לידים באינטרנט מאפשרת קבלת לידים במהירות. העסק יכול ליצור לידים באופן עצמאי, אך דרך רכישת לידים, הרוכשים יכולים לקבל לידים במהירות ולהפיק מכך יתרונות. זה מאפשר להם להצמיח את העסק בצורה מהירה ואגרסיבית, ולהשיג תוצאות מרשימות בקידום העסק. 

Picture of חברת ירדן גרופ
חברת ירדן גרופ

גאים להוביל את ענף האינטרנט בישראל עם 800+ אתרים בבעלותנו במגוון רחב של תחומים פורטלים מובילים עם מאות אלפי גולשים, בנוסף מקדמים מגוון רחב של אתרים באמצעות קידום אורגני, ממומן, וקניית קישורים.

להזמנת קישורים ותוכן אונליין
לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:
מבצע מיוחד לבאים דרך האתר
לידים לאסתטיקה
לידים לאסתטיקה

השגת או קבלת לידים לאסתטיקה מצריכה נקיטת כמה פעולות שונות, כאשר המטרה של כולן תמיד תהיה זהה – זיהוי לקוחות פוטנציאליים ומשיכתם ליצירת קשר, קבלת

לידים לבעלי מקצוע
מכירת לידים לבעלי מקצוע

נכון, ממש לא קל בימינו להשיג לידים לבעלי מקצוע, בטח אם מדברים על לידים חמים שבאמת אפשר להניב מהם עסקה בסופו של דבר. כאשר מנסים

לידים למכירה
לידים למכירה

  קצת על לידים כפי שציינו, לידים לעסקים הם אחד הדברים החשובים להצלחתו של העסק. למעשה, הלידים הם לקוחות פוטנציאליים שהתעניינו בעסק, במוצר או בשירות

לידים לפיננסים
לידים לפיננסים

בין אם מחפשים לידים לפיננסים קרים או חמים, חשוב להבין לא רק כיצד להשיג את הלידים אלא גם כיצד לטפח אותם עד כדי הנעה לפעולה.

קניית לידים למשכנתאות
קניית לידים למשכנתאות

לידים הם אנשים או ארגונים שהביעו עניין בעסק, במוצר או בשירות שלו והשאירו פרטים ליצירת קשר כמו שם, מייל, מספר טלפון או כל מידע רלוונטי

מכירת לידים באינטרנט
מכירת לידים באינטרנט

מכירת לידים באינטרנט יכולה לסייע לעסקים רבים להגדיל את מעגל הלקוחות שלהם ולהקפיץ את המכירות של העסק. מדובר בתחום שצבר תאוצה רבה בשנים האחרונות וכיום

התקשרו עכשיו!
הכירו את מערכת המתקדמת בישראל להזמנת קישורים ותוכן אונליין

רוצה שגשוג והצלחה כלכלית

אנחנו מדברים תוצאות - לידים לעסק שלך!

מלאו פרטים בטופס וקבלו ייעוץ ראשוני ללא עלות.

הצוות שלנו כאן עבורך