נכסים דיגיטליים

מה בעמוד זה?

כיצד הקורונה השפיעה על תחום הנכסים הדיגיטליים והביאה את התחום הזה לקדמת הבמה בימינו?

נכסים דיגיטלייםלעתים קיימת כבר הרגשה שאנשים משתמשים בקורונה ככלי לתאר כל שינוי שחל בעולם בשנים האחרונות, אך כאשר אנו נוגעים ומתייחסים לנכסים דיגיטליים, אי אפשר שלא להתעכב לרגע ולהבין כיצד הקורונה השפיעה בצורה נחרצת על עולם הזה, והגדילה את ההתעניינות העולמית בעולם הנכסים הדיגיטליים. הקורונה, והסגרים הראשונים שהשתיקו בעצם ועצרו כמעט לגמרי את עולם התעסוקה, הגדילה וחיזקה את המאמץ הגדול של אנשים להשיג מקורות שונים להכנסה פאסיבית של כסף. אנשים רבים נתקעו זמן ממושך בבית, זאת כאשר לעתים קרובות הם איבדו את העבודה שלהם במהלך הסגרים או את הפרנסה העיקרית שלהם, וכעת אותם אנשים היו זקוקים לחפש פתרונות יצירתיים להשלמת הכנסה ולמציאת תעסוקה, ואז הם מצאו את הכנסה זו בדמותה של נכסים דיגיטליים ואינטרנטיים.

אחד התחומים אשר מהווים היום בצורה כמעט חד משמעית את אחד התחומים המדוברים ביותר בקרב אנשים רבים בנושא השלמות הכנסה והכנסות נוספות הוא עולם הנכסים הדיגיטליים. עם זאת, בעיניי אנשים רבים ששמעו על המושג הזה מדובר על תחום כמעט מסתורי, ואותם אנשים לא יודעים כיצד עליהם להתחיל ולהשקיע בנכסים דיגיטליים, וכיצד הם יכולים לעשות את זה בצורה הטובה ביותר. במידה שאתם מעוניינים להרחיב את מאגר הידע שלכם על נכסים דיגיטליים וכי אתם שוקלים להיכנס לראשונה לעולם הזה הכתבה הזו היא בדיוק עבורכם.

אבל זו לא רק הקורונה

בואו לא נתבלבל, אמנם הקורונה הביאה לצמיחה מטורפת בכל מה שקשור לדיגיטל, ובכל זאת, הכל התחיל עוד הרבה לפני. היום, כמעט כל אתר יכול להפוך בשלב כזה או אחר, אחרי שמשקיעים בו זמן מה בתוכן איכותי, בקידום אורגני, לנכס דיגיטלי שמכניס כסף. כמובן, אי אפשר שלא להתייחס לחנויות אינטרנטיות שבעצם מכניסות לבעלים שלהם כסף, מבלי שהם כמעט יצטרכו להשקיע בהן, פרט לעלויות תחזוקה בסיסיות

הקושי הגדול של אנשים כיום להבין את המושג נכסים דיגיטליים

ניתן להגיד שלמרבה הצער, עולם הנכסים הדיגיטליים יצר לעצמו שם לא כל כך טוב במהלך השנים האחרונות. אנשים רבים שסך הכל היו מעוניינים להצליח להכניס לעצמן הכנסה חודשית נוספות, או הכנסה פאסיבית מעבר לשעות העבודה, הבינו לאט לאט שהם עוברים עוקץ וכי עובדים עליהם. הרחשים אשר נשמעו על נכסים דיגיטליים העידו כי מדובר על תחום לא בטוח בכלל, אשר לא דומה כלל לנדל"ן או להכנסה על ידי שוק ההון, ובאמת ניתן להבין אנשים רבים שכן בשונה מהחזקת נכסים פיזיים כגון בית או דירה, נכס דיגיטלי הוא בסופו של דבר משהו אמורפי, כך שלאנשים רבים קשה להבין את החשיבות שלו ומהו הערך המוסף של הנכסים הללו, וכמה ניתן בסופו של דבר להרוויח איתם.

קראו עוד: אילו שירותים מציע משרד פרסום דיגיטלי?

האם כל אחד יכול להקים נכס דיגיטלי?

התשובה לשאלה הזו היא לא חד משמעית. אם לפני עשר שנים היינו שואלים את אותה שאלה, אז כן, היינו יכולים להגיד שכמעט כל אחד שיקים ויפתח לעצמו עסק דיגיטלי, יכול להצליח. אבל וזה אבל גדול, היום זה ממש לא ככה. למה? משום שיש תחרות. זה כמו שתהיה פיצה אחת על רחוב דיזינגוף בתל אביב ואז הסיכוי שהפיצה הזו לא תצליח הוא מאוד נמוך משום שעוברים באזור הזה אלפי אנשים ביום. לעומת זאת, אם יהיו 100 פיצריות בדיוק על אותו רחוב, הסיכוי של כולן להצליח הוא מאוד נמוך ואפילו אפסי. אז ככה זה גם באינטרנט. ברחבי הרשת יש חנויות, אתרים ומגוון של נכסים דיגיטליים, כאשר ברגע שיש נכס אחד מסוג אחד, העוסק בנישה אחת, הסיכוי שלא להצליח מאוד גבוה. לעומת זאת, אם יש המון נכסים, באותו תחום, כנראה שצריך קצת יותר מרק נכס בשביל שהוא יצליח. לכן, היום שבוחרים להקים נכס דיגיטלי, צריך להשקיע בו, צריך לחשוב עליו, צריך לתכנן אותו שלב אחר שלב ולבנות אסטרטגיה חכמה שתגרום לכם שהנכס הזה יהיה ייחודי, יהיה שונה ממה שיש בשוק, יהיה איכותי ואז הוא גם יוכל להצליח בעולם שכולו נכסים דיגיטליים

בתור התחלה מה זה בכלל נכסים דיגיטליים?

על פי ההגדרה היבשה, נכס דיגיטלי הוא בעצם כל מדיה, אפשרות דיגיטלית, או פלטפורמה דיגיטלית אשר יכול לייצר עבור מי שמחזיק בבעלותה כסף בצורה כזאת או אחרת. מומחים רבים בתחום הנכסים הדיגיטליים מסבירים את זה בצורה הבאה בני אדם בעת הנוכחית מבלים שעות על גבי שעות מאחורי המסכים השונים, מבצעים רכישות וקניות רבות באינטרנט, ועוד. כלומר, האינטרנט היום שווה הרבה, אבל הרבה מאוד כסף. על מנת שתוכלו להבין את כמה מדובר בעולם מפלצתי הנמצא בצמיחה מתמדת ובלתי רגילה דו"ח שונים של חברות מחקר וסקרים גדולות ביותר בארצות הברית, מעידות על כך שבשנת 2020, אחוז המכירות הדיגיטליות בארצות הבית צמח בכ45 אחוזים סך הכל.

אין ספק בכלל שהקורונה תרמה רבות לתהליך הצמיחה והגדילה של הסחר ברחבי האינטרנט ושל השתלטות העולם הדיגיטלי כמעט על כל תחום רווח בחיים שלנו, שכן בתקופת הסגרים הגדולה אנשים חיפשו פתרונות יצירתיים ברחבי האינטרנט כמעט לכל דבר. מדובר על תהליך של ממש, אשר ברור לכולנו שלא ייגמר בזמן הקרוב, שכן ההיגיון הבריא של מרב האנשים יכולים להצביע ולהעיד על כך שהעולם הולך ומתקדם מיום ליום עוד יותר לעולם הדיגיטלי ומעבר כמעט מלא של כל תחום בחיים שלנו להיותו דיגיטלי וטכנולוגי. עבור אותם אנשים שמתעניינים בהשקעה ובסוגים השונים של נכנסים דיגיטליים, בשורות הבאות סיכמנו עבורכם מדריך ממוקד אשר יעזור לכל אחד ממכם להבין האם מדובר בעולם אשר מתאים לו, כיצד ניתן לזהות אופציה בטוחה של השקעה בנכסים דיגיטליים, ולהצליח להבין האם אכן השקעה בנכסים דיגיטליים נחשבת להכנסה פאסיבית.

נכסים דיגיטליים פירוט מעמיק של הסוגים השונים והמרכזיים של נכסים דיגיטליים כיום

  • אתרי תוכן או בלוגים:

אחד מהסוגים המוכרים והאמינים ביותר בתחום הנכסים הדיגיטליים. אתר תוכן או בלוג מתייחס לכל עמוד או דף אינטרנטי, אשר מייצרים תוכן סביב נושאים מסוימים, זאת כאשר התוכן שעולה לאתר נועד על מנת לייצר תנועה (TRAFFIC) באתר האינטרנט או הבלוג הנ"ל ובכך, בעזרת התנועה שנוצרת ניתן להכניס כסף מהחזקה של אותו הבלוג. מדובר בעצם על תוכן מעניין ויצירתי שיכול להיות ממש בכל תחום שעולה על הדעת אוכל ומתכונים, תכנון חופשות ונסיעות לחו"ל, בלוגים בנושאי ספורט וכושר, בלוגים אישיים, וכדומה. בעצם ניתן לייצר תוכן סביב כל נושא שאתם מוכשרים בו או שמעניין אתכם. על פי מומחים בתחום הנכסים הדיגיטליים, ניתן בהחלט להתפרנס בצורה נהדרת מבלוגים או אתרי תוכן, והתנאי לכך הוא כאמור רק תנועה של אנשים באתר, כלומר חשוב שאנשים יכנסו ויעיינו בתוכן באתר שלכם. יש היום מגוון של בלוגים בשלל תחומים כמו בלוג לאוכל, ובלוג לתיירות, בלוג העוסק בספורט, בלוג עסקי ופיננסי, בלוג בתחום של שיפוצים, ככה שכל מידע שאתם רק רוצים לקבל ברשת, אתם יכולים בקלות רבה להיחשף אליו דרך בלוגים

כיצד ניתן לעשות מזה כסף?

שוב הפעם, ניתן לעשות כסף מבלוגים כל עוד יש תנועה באתרים האלה. ככל שהתנועה תהינה גדולה יותר, כך הסיכוי שלכם להרוויח כסף רב יותר הולך וגדל. ניתן להגדיל את התנועה בבלוגים על ידי פרסום של מודעות ממומנות בגוגל, מכירה של מוצרים או שירותים שונים, פרסום ממוקד לפי קהל יעד פוטנציאלי, וכדומה.

  • קבוצות או דפים ברשתות חברתיות:

בעצם, מדובר כמעט על אותו סוג של נכסים דיגיטליים כמו הבלוגים ואתרי התוכן, אלא כאמור כעת מדובר על אופציה לייצור של נכסים דיגיטליים מתוך הרשתות החברתיות השונות כגון פייסבוק, טיק טוק, וכמובן גם ברשת האינסטגרם. כשאנחנו מסתכלים על האופציה של קבוצות ודפים ברשתות החברתיות בתור נכסים דיגיטליים, אזי שגם במקרה הזה מדובר על עניין של תנועה. בסופו של דבר ניתן לפתוח קבוצות אשר מחברות בין אנשים ברשתות החברתיות במגוון רחב של תחומים שונים ושל נושאים החל מעמודי אוכל, עמודי אופנה ברשתות החברתיות, ואפילו עמודים אשר עוסקים בהלצות ובבידור של אנשים אחרים, כולם ללא יוצא מן הכלל יכולים להיות בסופו של דבר נכס דיגיטלי עבורכם.

כיצד ניתן לעשות מזה כסף?

הדרך הטובה ביותר בסופו של דבר לייצר הכנסה כספית דרך עמודי תוכן ברשתות החברתיות, היא בעצם שיתופי פעולה עסקיים עם חברות שונות, מוצרים, או דפי תוכן אחרים ברשתות החברתיות, אשר מחפשים דרכים להגדיל את החשיפה שלהם ולקבל בעצם מעין פרסום דיגיטלי. אם פעם ראיתם אושיות רשת שאתם אוהבים מפרסמים מוצרים כלשהם, זוהי בדיוק הכוונה לכך.

  • חנויות דיגיטליות:

דרך זו של החזקה בנכס דיגיטלי מתייחסת למגוון רחב של דרכים בהם אתם יכולים להקים מעין חנות רשת באינטרנט, ולמכור ממש פיזית מוצרים שונים. מצד אחד, אתם יכולים לפתוח מעין חנות דיגיטלית באתרים כגון אמזון, וכדומה, אך קחו בחשבון שאתרים כאלה לוקחים לכם עמלות גבוהות ובעצם פוגעות בסופו של דבר בהכנסה הכוללת שלכם. מעבר לכך, ישנה דרך נפוצה נוספת כיום לפתיחת חנות דיגיטלית, אשר נקראת כאמור דרופ שיפינג. מדובר על עולם שבו אתם תפתחו חנות דיגיטלית ותפרסמו אותה, ולאחר שלקוחות ייכנסו לאתר שלכם ויחליטו לבצע רכישה מהאתר שלכם, אתם תצטרכו להזמין את המוצר בזול מאתרים כגון אליק אקספרס, ולשלוח את המוצר אל הלקוח הספציפי שרכש ממכם.

נכסים דיגיטליים כיצד ניתן לדעת שההשקעה הדיגיטלית שמציעים לי היא השעה אמינה?

ניתן למצוא היו בעולם כמות גדולה מאוד של קורסים אשר מבטיחים ללמד אתכם כיצד לייצר נכס דיגיטלי, או מומחים שמבטיחים לכם ליווי צמוד ומקיף בנושא, ובכך מזמינים אתכם להשקיע כספית בנכס דיגיטלי כלשהו. מצד אחד, יש אנשים וגופים רבים שסתם מנסים למכור לכם חלומות לא קיימים, אך מצד שני יש אנשים רבים שמציעים לכם אשכרה מוצר טוב לרכישה. בסופו של דבר אין דרך אחת בה תוכלו לדעת שנכנסתם לעסקה אמינה וטובה עבורכם, ובסופו של דבר לדעת בבטחה שלא תפסידו כסף על ההשקעה שלכם, אך כמובן שאנחנו יכולים ורצוי מאוד להמליץ לכם לעשות מחקר מעמיק על כל הצעה שעומדת בפניכם, על מנת להבין לעומק והצליח לדעת אם אכן מדובר בניסיון עוקץ, שמא מדובר בהצעה טובה וכדאית עבורכם. ומעבר לכם עליכם לזכור, כמו בכל עולם העסקים גם ההשקעה בנכסים דיגיטליים היא לא תמיד בטוחה, וכרוכה בלקיחת צעדים אמיצים ומתן ויתורים שונים.

Picture of חברת ירדן גרופ
חברת ירדן גרופ

גאים להוביל את ענף האינטרנט בישראל עם 800+ אתרים בבעלותנו במגוון רחב של תחומים פורטלים מובילים עם מאות אלפי גולשים, בנוסף מקדמים מגוון רחב של אתרים באמצעות קידום אורגני, מומן, וקניית קישורים

להזמנת קישורים ותוכן אונליין
לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:
מבצע מיוחד לבאים דרך האתר
בניית תכנית שיווק באינטרנט
בניית תכנית שיווק באינטרנט

מפרסמים רבים כיום בוחרים להעביר את מירב מאמצי השיווק שלהם לעולם הדיגיטל. עולם הדיגיטלי מבטיח לכלל המפרסמים בו ליהנות מיתרונות רבים על פני אפשרויות הפרסום

פיתוח אתרים
פיתוח אתרים

פיתוח אתרים – עולם השיווק והפרסום בעולם שינה את פניו במהלך השנים האחרונות ככלל ניתן להגיד שהדרך שבה מרבית העסקים מפרסמים ומשווקים את העסקים שלהם

אחסון אתרים
אחסון אתרים

אחסון אתרים – בשל מעבר העולם לשיווק ופרסום בצורה דיגיטלית, כל בעל עסק חייב להחזיק בידיו אתר אינטרנט עסקי לא מדובר על סוד שעולם השיווק

קידום אתרים לעסקים
קידום אתרים לעסקים

מרגישים שהעסק שלכם תקוע? ההכנסות לא גדלות והקהל לא מתרחב? הגיע הזמן להשקיע קצת באתר העסק שלכם. כפי שכבר הבנתם, היום הכל מתחיל ונגמר באינטרנט.

שיווק רשתי
שיווק רשתי

אנשי מכירות ידועים ביכולת שלהם לשכנע אנשים לרכוש מוצרים ושירותים שונים, כאותם סוכני מכירות מבצעים את עבודת המכירה באמצעות שיוך לחברות ותאגידים גדולים מתחומים שונים.

התקשרו עכשיו!
הכירו את מערכת המתקדמת בישראל להזמנת קישורים ותוכן אונליין

רוצה שגשוג והצלחה כלכלית

אנחנו מדברים תוצאות - לידים לעסק שלך!

מלאו פרטים בטופס וקבלו ייעוץ ראשוני ללא עלות.

הצוות שלנו כאן עבורך