מומחה קידום אתרים – כל מה שעליכם לדעת על שיווק דיגיטלי ועל קידום אתרי אינטרנט

לפני הכל – למה לי בכלל שיווק דיגיטלי וקידום אתר אינטרנט עבור העסק שלי?

עולם השיווק והפרסום קיים בעולם כבר שנים רבות עוד לפני כניסת האינטרנט והרשתות החברתיות למרכז חיינו. ההיגיון הוא פשוט – בעלי עסקים, חברות, או מוצר כלשהו תמיד היו ותמיד יהיו מעוניינים להרחיב את קהל היעד של המוצר שלהם, ובכך לגשת ולהשיג קהל לקוחות פוטנציאלי וחדש. בעבר, פרסום התבצע באמצעות דרכים ישנות יותר כגון – שלטי חוצות, פרסומות בטלויזיה, פלאיירים, ועוד. כל אלה קיימים גם בימינו, אך ניתן להגיד שבשנת 2022 השיווק הדיגיטלי וקידום אתרי האינטרנט תפס את נפח הפרסום והשיווק המשמעותיים ביותר בעולם.
יש לזכור שמעבר עולם המסחר והקנייה לעולם האינטרנט רק חיזק את מעבר עולם השיווק והפרסום לעולם הדיגיטלי גם כן, שכן בעולם שבו הלקוח יכול לרכוש כמעט כל דבר דרך האינטרנט, אזי שעל בעלי העסקים לחפש ולנסות לצוד את הלקוחות הרלוונטיים והפוטנציאליים שלו במרחב האינטרנטי.

קיבלתם החלטה שהדבר שאתם זקוקים כעת לעסק שלכם הינו מומחה קידום אתרים? מדובר בהחלטה נכונה!

בשנת 2022, מרבית בעלי העסקים והחברות כבר הבינו את הפוטנציאל הטמון במרחב האינטרנטי, ברשתות החברתיות, ובאתרי האינטרנט העסקיים, ובעלי עסקים רבים ועברו בעצמם לשווקקיבלתם החלטה שהדבר שאתם זקוקים כעת לעסק שלכם הינו מומחה קידום אתרים? מדובר בהחלטה נכונה! ולפרסם את העסק שלהם בצורה דיגיטלית. למעשה, 83 אחוזים מבעלי העסקים בפלורידה, אחת מהמדינות הגדולות והמפותחות בארצות הברית, העידו בשנת 2020 כי הם מפרסמים ומשווקים את העסק או המוצר שלהם בצורה דיגיטלית או דרך אתר האינטרנט שלהם, או שהם היו רוצים להתחיל לפרסם ולשווק את העסק שלהם בצורה כזאת.
הבעיה הנפוצה ביותר הינה כזאת – בעלי עסקים רבים מבינים לאחר שימוש קצר והתחלה עצמאית של עבודה בעולם השיווק הדיגיטלי כי מדובר בנושא מורכב, ורחב כתפיים, אשר מכיל תחתיו עולמות רבים וידע רב, שפשוט ברוב המקרים אין את היעד הנ"ל לאותם בעלי עסקים.
יש לזכור ולדעת – כאשר אתם מתחילים לשווק את העסק שלכם בצורה דיגיטלי ובאופן עצמאי, הטעויות שתבצעו אשר נובעות מחוסר ידע בתחום, עלולות לגרום להפסד של כסף, ומשאבים שונים כמו זמן רב. בשל כל הסיבות האלה, בעלי עסקים וחברות רבים ברחבי העולם הבינו כי כעת עליהם לצרף לעסק פוזיציה חדשה – מומחה קידום אתרים לעסק.

מומחה קידום אתרים – שיווק דיגיטלי הוא לא מה שחשבת

ההנחה אצל הרוב הגדול היא ששיווק דיגיטלי הוא תחום פשוט אשר מסתכם ב"העלאה של פוסטים ופרסומות לרשתות חברתיות". אז זהו, שלא. עולם השיווק הדיגיטלי  וקידום האתרים הוא עולים מורכב ורחב כתפיים אשר כולל בתוכו רשתות חברתיות רבות – פייסבוק, אינסטגרם, טוויטר, טיק-טוק, ועוד, הם רק חלק מהרשתות החברתיות בהם ניתן וכדאי לשווק את העסק שלכם. מומחה קידום אתרים הוא בסופו של דבר אדם אשר שולט ומכיר את אותן המדיות החברתיות השונות, יודע את הכוח והפוטנציאל הטמון בכל אחת מהן, וכך למעשה הוא יודע להתאים את סוג הפרסום, ואת סוג אתר האינטרנט אשר מתאים ביותר לעסק שלכם, ובכך הוא יודע לקדם את אתר האינטרנט העסקי שלכם בצורה הטובה ביותר

מומחה קידום אתרים בונה אסטרטגיה לטווח הארוך ועובד על פי נתונים אשר מתקבלים בכל רגע נתון ממצב הכניסותבשל כל הסיבות האלה, בעלי עסקים וחברות רבים ברחבי העולם הבינו כי כעת עליהם לצרף לעסק פוזיציה חדשה – מומחה קידום אתרים לעסק. והרכישות באתר האינטרנט העסקי שלכם

ההנחה הרווחת בקרב בעלי העסקים בימינו היא כי פרסום דיגיטלי וקידום אתרי אינטרנט מסתכם בסך הכל בפרסום כמה פוסטים ברשתות החברתיות, אולי תשלום קטן לגוגל אשר יקדם את האתר שלכם לפרונט, ופחות או יותר זהו. אבל, בפועל תחום השיווק הדיגיטלי הוא תחום שאליו צריך לבוא עם אסטרטגיה ברורה ונכונה עבור העסק שלכם. למה אני מתכוון? קודם כל עליכם לבחור מטרה, יעד, או משהו לשאוף אליו. האם אני מעוניין להגיע אל לקוחות חדשים ופוטנציאליים עבור העסק שלי? או שבכלל אני מעוניין לקחת את קהל הלקוחות הקיים ולחזק את הקשר שלי ואת הנאמנות שלהם אל המוצר שאני מוכר? או שאולי בכלל אני מעוניין להגדיל את החשיפה של העסק שלי בפני אזור גאוגרפי מסוים או ספציפי בארץ?
כל השאלות האלה הינן דוגמאות ספציפיות למטרות ויעדים שאתם יכולים להציב לעצמכם טרם הכניסה לעולם השיווק הדיגיטלי. כל יעד כזה יגרוף אחריו אסטרטגיית פרסום שונה!!

מומחה קידום אתרים שולט ברשתות החברתיות השונות, במנועי החיפוש השונים ויודע להכווין אותכם לפרסום בדרך הנכונה ביותר והמתאימה ביותר עבורכם

על העובדה הזאת ניתן לבסס את כל עולם השיווק הדיגיטלי!

ם רק חלק מהרשתות החברתיות בהם ניתן וכדאי לשווק את העסק שלכם. מומחה קידום אתרים הוא בסופו של דבר אדם אשר שולט ומכיר את אותן המדיות החברתיות השונות
קרדיט תמונה: freepik

בסופו של דבר עולם השיווק הדיגיטלי מורכב מהיכולת של אנשים להבין את המשחק ברשתות החברתיות ובמנועי החיפוש – מי הקהל באותן רשתות ומדיות, מהן שעות הפרסום הרלוונטיות, איזה סוג של פרסום או שיווק תופסים יותר את העין ובכך מעלים את הסיכוי שלכם להגדיל את קהל הלקוחות ואת ההכנסה שלכם כבעלי עסקים. מומחה קידום אתרים הוא בדיוק האדם שידע מצד אחד לבנות אתכם את אסטרטגיית השיווק הנכונה עבורכם, ולאחר מכן ידע לפרק אותה בצורה פרקטית לצורות הקידום השונות המתאימות עבורכם וסוג הפרסום או השיווק הרלוונטיים לאתר האינטרנט העסקי שלכם.
מומחה קידום אתרים חייב להיות אדם בעל ידע ב2 התחומים הרלוונטיים הללו – עליו גם לדעת ולשלוט בבניית אתרי אינטרנט וקידום שלהם, תוך כדי בניית אסטרטגיות שיווק רלוונטיות עבורכם, אך מצד שני עליו להיות איש שיווק ודיגיטל, כלומר אדם אשר שולו בעולם הפרסום, יודע לבנות מודעות, פרסומות, ותוכן שיווקי רלוונטי וחדשני.
פעמים רבות ניתן לראות בעלי עסקים אשר נופלים בדבר הזה – שוכרים את שירותיו של מומחה קידום אתרים בעל ידע בעולם הרשתות החברתיות ובכל ידע אסטרטגי, אך אותו מנהל השיווק לוקה בחסר בעולם הפרסום והשיווק. דבר זה בעייתי מאוד וחשוב בבחירת מומחה קידום אתרים עבורכם.

בא לי להתחיל לשווק את העסק של בצורה דיגיטלית. כיצד עושים את זה?

כעת ניצבות בפניכם 2 אפשריות – מצד אחד, אתם יכולים להפוך להיות מומחי קידום האתרים שלכם של עצמכם, או אפילו למנות את אחד העובדים תחת העסק שלכם לאחראי על קידום האתרמומחה קידום אתרים הוא בדיוק האדם שידע מצד אחד לבנות אתכם את אסטרטגיית השיווק הנכונה עבורכם, ולאחר מכן ידע לפרק אותה בצורה פרקטית לצורות הקידום השונות המתאימות עבורכם וסוג הפרסום או השיווק הרלוונטיים לאתר האינטרנט העסקי שלכם. שלכם בפועל. למעשה, בעלי עסקים רבים מעידים כי הם לקחו קורס נוסף בעולם השיווק, או שהם מעוניינים ומחפשים להתחיל קורס כזה.
בנימה אישית, לעתים רבות בעלי עסקים אשר בוחרים לקחת את התפקיד הנ"ל על עצמם נתקלים בבעיות גדולות, חוסר זמן ממשי לתפעל את הנושא הזה, ובסוף השיווק שלהם ניכר בתור קידום ושיווק ברמה בינונית. אין ספק שהחיבור בין מומחה קידום אתרים לבין איש שיווק ותוכן הוא רלוונטי וטוב עבור עסקים.

מהו מומחה קידום האתרים הנכון עבורי?

מומחה קידום האתרים שתבחרו צריך להיות אדם בעל ניסיון וידע בתחום. הוא צריך להיות אדם ששולט בצורה רחבה בשלל מנועי החיפוש וגם ברשתות החברתיות, ובעולם האינטרנטי ככלל. אותו אדם יצטרך להכווין את האסטרטגיה השיווקית שלכם אל עבר המטרות שהצבתם לעצמכם, ולדעת להכווין את הפרסום שלכם לקהל היעד המתאים ביותר.
מומחה קידום אתרים לא צריך להיות בהכרחי אדם  בעלם ניסיון או ידע בשיווק עצמו. כלומר, הוא לא צריך להיות אדם בעל ידע בקופירייטינג (כתיבת התוכן השיווקי והפרסומות עבור העסק שלכם) גרפיקה ווידיאו (הפיכת התוכן הכתוב לפרסומת מוחשית) וכו…
אלא מומחה קידום האתרים צריך להות האדם מלמעלה או מנהל ומכווין את כלל הגורמים אשר צוינו לעיל ולחבר את העבודה שלהם לכדי שיווק מלא ושלם עבור העסק שלכם.

איפה ניתן למצוא או לאתר את מומחה קידום אתרי האינטרנט הטוב ביותר עבורי?וכרים את שירותיו של מומחה קידום אתרים בעל ידע בעולם הרשתות החברתיות ובכל ידע אסטרטגי, אך אותו מנהל השיווק לוקה בחסר בעולם הפרסום והשיווק.

בסופו של דבר, תחפשו אנשים שיצאו מהתחומים הבאים – יוצאי משרדי פרסום שונים, אנשים עם רקע וידע בבנייה של אסטרטגיות שיווק, אנשים עם ניסיון בעולם הפרסומות.
בנוסף, חפשו את האנשים עם הידע והזיקה לעולם החברתי, כלומר לאתרי האינטרנט השונים ולרשתות החברתיות הרבות, זכרו, שם מסתתר הקסם של עולם השיווק הדיגיטלי.

עולם האינטרנט הוא עולם אשר נמצא בתנועה ובקדמה כל הזמן

כמו שכולנו יודעים ורואים בחיי היום יום שלנו, עולם האינטרנט נמצא בתנועה ובצמיחה של הזמן. רשתות חברתיות נוספות ומשתנות, הרשת החברתית או מנוע החיפוש שהיום נמצאת בקדמת הבמה, יכולה להיות לא רלוונטית בכלל בעוד מספר חודשים.
טלפונים סלולריים כבר מזמן הפכו לכלי חשוב בחיים שלנו, וכך גם עולם קידום האתרים והשיווק הדיגיטלי – עולם ותחום אשר נמצאים בתנועה ושדרוג כל הזמן.
חפשו את מומחה קידום אתרי האינטרנט שמוכן להשתנות, ללמוד, ולהשתפר, תכונה זו חשובה עבורכם כבעלי עסקים ולמנהל השיווק בפרט.

איך אני מחפש מומחה לקידום אתרים?

חשוב להבין שיש הבדל בין חיפוש אחר מומחה לקידום אתרים לבין חיפוש אחר מומחה לבניית וקידום אתרים. יש לשים לב לתהליך הכולל בנייה של אתר ממש מאפס ואז קידום שלו, לבין תהליךמומחה קידום אתרים לא צריך להיות בהכרחי אדם  בעלם ניסיון או ידע בשיווק עצמו. כלומר, הוא לא צריך להיות אדם בעל ידע בקופירייטינג (כתיבת התוכן השיווקי והפרסומות עבור העסק שלכם) גרפיקה ווידיאו (הפיכת התוכן הכתוב לפרסומת מוחשית) וכו... שלקידום אתר בלבד. לאחר שהבנו בדיוק למה אנחנו צריכים את המומחה שלנו, עלינו להתחיל בחיפושים. דרך אחת היא לפנות למומחה שהוא פרילנסר, כלומר פועל בזכות עצמו. דרך שנייה היא לפנות לחברה מקצועית המתמחה בקידום אתרים. לכל בחירה יש כמובן את היתרונות אל מול החסרונות שלה. תוכלו להתחבר לקבוצות ייעודיות בפייסבוק, לשאול אנשים המתמחים בתהליכי קידום אורגני אל מול קידום ממומן ואז לקבל החלטה. בכל אופן יש כמה דברים שחשוב לשים אליהם דגש.

  1. הידע והניסיון של המקדם – מדובר בתחום סופר דינמי שכל הזמן משתנה ומתהווה. לכן, חשוב לבחור מקדם מקצועי שיודע ומבין מה הוא עושה ועל מה הוא מדבר, שכן הדבר ישפיע על תהליך השיווק של האתר שלכם וקידום לקוי יכול לפגוע בפעילות העסקית שלכם גם בטווח הקצר וגם בטווח הרחוק.
  2. חיבור אישי – מכיוון ואתם הולכים לעבוד אל מול המקדם, לשאול אותו שאלות ולהתייעץ איתו, אתם צריכים שיהיה לכם איזשהו חיבור אישי ולהרגיש בנוח לשאול שאלות מקצועיות.
  3. על מה בדיוק אתם משלמים? כל מקדם מספק שירותים אחרים ולכן אתם צריכים להבין היטב על מה אתם משלמים, מה כולל תהליך הקידום, מה המקדם לוקח על עצמו בתהליך התחזוקה של האתר ולפי זה כמובן לקבל החלטות.
  4. מחיר – השוו מחירים ותזכרו כי הזול הוא לא תמיד הטוב ביותר ולהיפך.

לסיכום, בחירת מומחה לקידום אתרים איננה עניין של מה בכך. בחירה זו תסייע לכם לקדם את האתר שלכם בצורה טובה ויעילה, ליצור חשיפה ולהגדיל את המכירות של העסק שלכם. השקיעו בבחירת מקדם מקצועי.

בניית אתרים לעורכי דין
בניית אתרים

בניית אתרים לעורכי דין

בעידן של היום, אם אתה לא נמצא באינטרנט אתה לא קיים. כל עורך דין צריך אתר שיגרום לו לבלוט מעל המתחרים שלו, ויעזור לו באיתור

חברת קידום אתרים בגוגל
בלוג

חברת קידום אתרים בגוגל

חברת קידום אתרים בגוגל ההיא חברה שתחום ההתמחות שלה הוא להוביל את האתר שלכם לראש מנוע החיפוש של גוגל. מדובר על מלאכה לא פשוטה בכלל

בניית אתרים לאמנים
בניית אתרים

בניית אתרים בדרום

כל עסק צריך אתר אשר יציג אותו כראוי, על מנת לגדול ולהתפתח ולזכות להכרה. עסק מצליח הוא עסק אשר יגיש את כלל שירותיו ללקוחותיו, וללקוחות

חברות קידום אתרים ברשתות חברתיות
בניית אתרים

בניית אתרים ואפליקציות

כל עסק צריך אתר אשר יציג אותו כראוי, וכן אפליקציה ייעודית, על מנת לגדול ולהתפתח ולזכות להכרה. עסק מצליח הוא עסק אשר מנגיש כלל שירותיו

חברת קידום אתרים בגוגל
בניית אתרים

בניית אתרים למסעדות

עסקים, בפרט עסקי מסעדות, צריכים אתר אשר יציג אותם כראוי, אשר ינגיש ויגיש את שירותיהם ללקוחות ולקוחות פוטנציאליים על מגש, תרתי משמע. האתר יתאר את

באילו פלטפורמות אפשר לבנות אתר אינטרנט לבד
בניית אתרים

קורס בניית אתרים באינטרנט

כל עסק צריך אתר אשר יציג אותו, ינגיש אותו ואת שירותיו, יתאר את פרטיו בצורה הטובה ביותר. מדובר בצורך הכרחי עבור כל עסק, ועל כן

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:

מבצע מיוחד לבאים דרך האתר

עיקרי הדברים: