מה זה בניית אתרים רספונסיביים ולמה זה כל כך חשוב?

עולם הבנייה והקידום של אתרי אינטרנט הוא תורה שלמה ועם הזמן התווסף אליו עוד ועוד תוכן חשוב ומהותי הן עבור בעלי עסקים שמפרסמים את עצמם ברשת האינטרנט והן עבור מקדמי אתרים שחייבים תמיד להישאר מעודכנים ולדעת את הדרך הנכונה והמתאימה ביותר לבנות ולקדם כל אתר. בניית אתרים רספונסיביים היא אחת מאבני הדרך החשובות ביותר בעולם שמתנהל דרך המחשבים והטלפונים הניידים החכמים ולכן חשוב מאד להכיר אותה.

מהי בניית אתרים רספונסיביים?

כל בעל עסק רוצה ושואף שהאתר שלו יהיה מבוקש, שהרבה גולשים יתעניינו במוצרים או השירותים שלו וכמובן יהפכו ללקוחות שמבצעים רכישות. על מנת להגיע למצב הזה הוא צריך שהתוכן שהוא מפרסם באינטרנט יהיה מותאם לכל סוג של מכשיר טכנולוגי שממנו יגלשו המשתמשים – מחשב נייח או נייד, טלפון חכם או אפילו טאבלט. בניית אתרים רספונסיביים היא הווידוא שהאתר שבונים מתאים לכל גודל או סוג של מסך.

למה צריך להקפיד על בניית אתרים רספונסיביים?

למה צריך להקפיד על בניית אתרים רספונסיביים?אי אפשר להתווכח עם העובדה שגודל המסך הוא מאפיין מהותי בדרך השימוש באתרי האינטרנט. אי אפשר לקרוא במסך הקטן של הטלפון הנייד כמות גדולה של מידע כתוב ומילת המפתח היא התאמה של גודל המסך ודרך השימוש. השימוש במקלדת הווירטואלית הקטנה של הטלפון החכם שונה באופן מהותי מהשימוש במקלדת של המחשב הביתי וצריך להתחשב בזה. בניית אתרים רספונסיביים משמעה התאמת האתר והשימוש בו למסך קטן יותר.

האם כל עסק צריך אתר רספונסיבי?

כיום התשובה לשאלה זו היא – כן, בהחלט. הסיבה היא מנוע החיפוש של גוגל והתחום הרחב של קידום אתרים. על מנת שהצד הטכני של גוגל יזהה את האתר של העסק ככזה שיש בו תוכן מקצועי, ענייני ומקצועי ברמה גבוהה – הוא גם צריך לוודא שהאתר נוח וידידותי למשתמשים ולגולשים בו מכל פלטפורמה שהיא. מכאן ברורה המסקנה המתבקשת – בניית אתרים רספונסיביים תורמת מאד לקידום האתר.

למה לשים לב כשבונים אתר רספונסיבי?

מקדמי אתרים מוכשרים, מקצועיים ומנוסים בתחום לבטח יידעו איך יהיה הכי נכון לבנות את האתר הרספונסיבי עבור כל עסק ועסק. ברוב המקרים הם יהיו אלה שיציעו את זה לבעל העסק, שכן לא בטוח שהוא מכיר את העניין הזה וכלל לא יעלה על דעתו כמה זה חשוב וכמה זה יתרום לו ולגדילת העסק שלו. אפשר לומר שבעת בניית אתרים רספונסיביים חשוב לוודא שכל המידע משותף לכל הפלטפורמות, כלומר עצם הגלישה מהטלפון הנייד אין בה כדי לדלג על מידע שהגולש יצטרך.

מה החשיבות של אתר רספונסיבי?

להתאמה של אתר אינטרנט לפלטפורמה וגודל המסך שבו גולשים יש חשיבות גבוהה מאד. אם לגולש לא יהיה נוח לצרוך או למצוא אתמה החשיבות של בניית אתר רספונסיבי המידע שהוא מחפש – הוא יזנח את האתר ויחפש מענה אחר לשאלה או לצורך שלו. גלישה קצרה באתר ועזיבתו הפתאומית יכולות להשפיע על הדירוג של גוגל ולהוריד את האתר והעסק בדירוג התוצאות שיתקבלו עם הזמן. מכאן שחשוב לוודא שלגולשים יהיה נוח בכל מקום, זמן או מכשיר לקבל את התשובות שהם צריכים או רוצים.

מי צריך אתר רספונסיבי?

אפשר לומר שכל בעל עסק שמתעסק עם בניית האתר שלו על ידי איש מקצוע חייב להתייחס לנושא של בניית אתרים רספונסיביים, להבין במה מדובר ויתרה מכך – להבין שגם אם מדובר בעלות כספית נוספת הרי שזו השקעה שעם הזמן גם תניב תוצאות נוספות ועוד גולשים לאתר. כיום, בעידן שבו לכל אדם יש טלפון נייד חכם שממש משמש בתור מחשב קטן – שום בעל עסק לא יכול להרשות לעצמו שהאתר שלו לא יהיה נוח לגלישה ממכשיר זה או אחר.

מי בונה אתרים רספונסיביים?

כיום אפשר לומר שזה די ברור שכל אתר שמתחיל להיבנות חייב להיות רספונסיבי ולהתאים לכל סוג של מכשיר או פלטפורמה טכנולוגית. מי שבונה ומקדם אתרים מכיר את הנושא הזה ויתרה מכך – צריך בעצמו להציע זאת ללקוח שלו תוך כדי הסבר מדוע לא מומלץ לוותר על זה למרות עלות נוספת שאולי לא נלקחה בחשבון. בעל עסק שבוחן עבודות של בונה אתרים צריך לראות בעצמו דוגמאות לאתרים רספונסיביים שהוא בנה על מנת לקבל את ההחלטה אם לשכור את השירותים שלו.

מה כולל התהליך של בניית אתר רספונסיבי?

יכול להיות שלא באופן אוטומטי צריך התאמה של אתר האינטרנט לכל סוג של מסך. חלק מתהליך האפיון של העסק, שמתבצע בשלבים הראשוניים של תהליך בניית האתר יהיה מוקדש להבנה היכן גולש קהל היעד ולפי זה יוחלט לאילו פלטפורמות צריך האתר להיות מותאם. מקדם אתרים מקצועי, מנוסה ומיומן יידע להנחות את התהליך וכך לבטח יימצאו הדרכים הנכונות ביותר עבור כל עסק לקבל דריסת רגל וירטואלית שמתאימה לו.

מה העלות של בניית אתר אינטרנט רספונסיבי?

כאמור – בהחלט יש לזה עלות כספית נפרדת וצריך להבין את זה ולשקלל את זה מראש, שכן לא מומלץ לוותר על זה. כתלות בכמות המידע ובמורכבות העיצוב עצמו יוחלט מה יהיה המחיר של עצם הקמת האתר הרספונסיבי. בדרך כלל העלות תגולם לתוך המחיר הכולל של בניית האתר ותתווסף עלות של כמה מאות שקלים נוספים או יותר מכך. יחד עם זאת אין מדובר בעבודה שצריך לבצע מן ההתחלה, שכן כל התוכן והמידע כבר נמצאים ונדרשת ההתאמה שלהם.

אתר רספונסיבי – מה אומר הביטוי הזה בעצם?

אתר רספונסיבי – מה אומר הביטוי הזה בעצם?באנגלית התרגום המופשט הוא אתר שמגיב, כלומר אתר אינטרנט שמזהה מהיכן ובאיזה מכשיר הגולש עושה שימוש ומיד מתאים את האתר שבו יהיה הכי נוח לגולש לצרוך את התוכן הווירטואלי שלו. יש מקרים שבהם ניתנת האפשרות לגולש לבחור האם הוא רוצה לגלוש באתר מותאם או שהוא מעדיף לקבל את המידע שלו באתר הרגיל שהוא מכיר, למרות המסך הקטן שהוא כביכול פחות נוח. במקרים אחרים האתר המותאם פשוט יהיה זה שייפתח כברירת מחדל.

התרומה הגדולה של אתרים רספונסיביים

בתחילת הדרך של נושא זה היה נדמה שהצורך של בניית אתרים רספונסיביים מתאים ומופנה לאוכלוסייה של אנשי הגיל השלישי שעושים שימוש באתרי אינטרנט שונים. עם הזמן התברר שמדובר בנוחות השימוש ובשיפור מהותי לחוויית המשתמש של כל גולש ברשת. מאז כמעט ואין אתר שנבנה ומתוחזק על ידי אנשי מקצוע שלא יהיה רספונסיבי ונוח לשימוש דרך כל פלטפורמה ומכאן שהרבה יותר נוח וקל לקרוא מידע דרך מסך קטן בצורה שמותאמת לו.

לא מוותרים על אתרים רספונסיביים!

גם אם העלות פתאום קופצת וגם אם נדמה שזה לא הכרחי – תהיה זו טעות לוותר על בניית אתרים רספונסיביים כבר מההתחלה שבה מלכתחילה בונים נכס דיגיטלי לעסק. הרבה יותר קשה לבצע שינויים אחרי סיום העבודה ולכן כל בעל עסק צריך לקחת בחשבון שאם הוא לא רוצה לפספס שום גולש (שהוא לקוח פוטנציאלי) עליו לדעת על זה בעצמו ואפילו לבקש שזה יתווסף להצעת המחיר של הקמת האתר שהוא בונה לעסק שלו.

בניית אתרים לעורכי דין
בניית אתרים

בניית אתרים לעורכי דין

בעידן של היום, אם אתה לא נמצא באינטרנט אתה לא קיים. כל עורך דין צריך אתר שיגרום לו לבלוט מעל המתחרים שלו, ויעזור לו באיתור

חברת קידום אתרים בגוגל
בלוג

חברת קידום אתרים בגוגל

חברת קידום אתרים בגוגל ההיא חברה שתחום ההתמחות שלה הוא להוביל את האתר שלכם לראש מנוע החיפוש של גוגל. מדובר על מלאכה לא פשוטה בכלל

בניית אתרים לאמנים
בניית אתרים

בניית אתרים בדרום

כל עסק צריך אתר אשר יציג אותו כראוי, על מנת לגדול ולהתפתח ולזכות להכרה. עסק מצליח הוא עסק אשר יגיש את כלל שירותיו ללקוחותיו, וללקוחות

חברות קידום אתרים ברשתות חברתיות
בניית אתרים

בניית אתרים ואפליקציות

כל עסק צריך אתר אשר יציג אותו כראוי, וכן אפליקציה ייעודית, על מנת לגדול ולהתפתח ולזכות להכרה. עסק מצליח הוא עסק אשר מנגיש כלל שירותיו

חברת קידום אתרים בגוגל
בניית אתרים

בניית אתרים למסעדות

עסקים, בפרט עסקי מסעדות, צריכים אתר אשר יציג אותם כראוי, אשר ינגיש ויגיש את שירותיהם ללקוחות ולקוחות פוטנציאליים על מגש, תרתי משמע. האתר יתאר את

באילו פלטפורמות אפשר לבנות אתר אינטרנט לבד
בניית אתרים

קורס בניית אתרים באינטרנט

כל עסק צריך אתר אשר יציג אותו, ינגיש אותו ואת שירותיו, יתאר את פרטיו בצורה הטובה ביותר. מדובר בצורך הכרחי עבור כל עסק, ועל כן

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ בחינם:

מבצע מיוחד לבאים דרך האתר

עיקרי הדברים: